Kérlek, meséld el vállalkozóvá válásod/vállalkozásod történetét:
Édesapám -aki elég elég keménykezű- 1998 kezdett bele a vállalkozásba rizstermesztés és feldolgozás.Én agrármérnökként. és élelmiszermérnökként szereztem diplomát, nem akartam haza költözni Békés megyébe, és átvenni a családi vállalkozást. Édesapám ragaszkodott hozzá, hogy haza kell jönnöm dolgozni. Egy évig bírtuk elviselni egymást és jobbnak látta ha inkább szélnek ereszt.Több nagyobb cégnél dolgoztam ezután de sehol sem volt az igazi, és rá kellett jönnöm, hogy édesapámnál rosszabb főnökök is vannak a világon. Így 2 év után újra leültünk és megbeszéltük,hogy ismét megpróbáljuk. A szavaira most is emlékszem: „Engem csak akkor hívjál ha már fuldokolsz” és ő teljesen otthagyott nekem mindent. Mondanom sem kell szerintem 2. nap már hívtam, hogy fogalmam sincs milyen ékszíj meg tárcsa vagy pontosabban ékszíjtárcsa ment tönkre és nem tudunk gyártani. Jót nevetett és természetesen segített. Azóta eltelt 5 év és 99%-ban én vezetem a cégünket.
Hogyan élted meg vállalkozóként/vezetőként a női szerepeidben a 2020/2021-es pandémiás helyzetet?
Talán a legnehezebb időszakom volt. Szerencsére a cégünk nagyobb bevételét kitevő rizst és rizslisztet nem érintette a válság és sikeres évet zárhattunk. De új termékünk a Ricely (rizsalapú gyümölcs smooothie) ami a vendéglátásban közkedvelt iszonyatosan visszaesett. Miután saját „gyermekemként” tekintettem rá nehéz volt elfogadni, hogy ez nem a felfutás, termék berobbantás éve lesz. Ebben az évben született meg a kisfiam is, ami miatt nagyon boldog évnek mondhatom, viszont nehéz volt, hogy nem volt segítséget hiszen vírus helyzet miatt sem édesanyám sem anyósom nem tudott segíteni. Így a munka mellett mindent szinte egyedül kellett megoldanom.
Hogyan reagáltatok a vállalkozásban/csapatban a Covid okozta helyzetre?
A számunkra legfontosabb a dolgozók egészsége volt. Szinte kivétel nélkül volt beteg dolgozónk vagy karanténba kerülő más családtagja miatt. De a legfontosabb az volt, hogy ők rendbe jöjjenek. Így volt hogy a család is beállt dolgozni, hogy lehetőség szerint a partnerek a legkevesebbet vegyenek ebből észre. Nem csak a mi vállalkozásunk, de partnereink is nagyon toleránsak megértőek voltak az esetleges csúszások miatt.
Videó: https://youtu.be/ta0PqLwWozE